úterý 21. října 2014

Teaser Tuesday #2

Toto meme vyšlo z dílny  Should Be Reading, v česku ho zavedla Syki.

O co jde:
 • Popadni knihu, kterou momentálně čteš.
 • Otevři ji na náhodné stránce.
 • Napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky.
 • NEZAHRNUJ DO TOHO SPOILERY!!! (Ujisti se, že to, co píšeš, toho z knihy neukazuje příliš moc. Nechceš přece zničit překvapení ostatním!)
 • Sdílej taky název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci tuhle knihu přidat do své „to-read“ záložky.
Název: Selekce
Název v originále: Selection
Autor: Kiera Cass
Překlad: Jana Doležalová
Nakladatelství: CooBoo
Žánr: román pro ženy
Série: Selekce #1
Počet stran: 288
Anotace: Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona.
Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu.
Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.


Když jsem se k němu otočila, abych se zeptala, na co kouká, s překvapením mi došlo, že je dost blízko na to, aby mě políbil.

"Není to moje vina," povzdychla jsem si. "Nikdo nemůže za to, že se narodil dokonalý."

2 komentáře:

 1. Selekce je jeden z těch dívčích románů, které bych si jednou ráda přečetla. Ty dvě věty, co jsi vybrala, celá ta anotace a navíc ta krásná obálka (zatím jsem ještě nečetla, že by se ta obálka někomu nelíbila :-D) mě opravdu nalákaly :-) Budeš psát recenzi? ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě si Selekci přečti, je to skvělá oddychovka :) A kvůli obálce jsem si vlastně knížku koupila, nevěděla jsem o ní nic jiného, než že existuje :D Selekci jsem dočetla včera, takže recenze bude asi do konce týdne, teď zrovna píšu článek do Hřejivé výzvy :)

   Vymazat

Budu ráda za každý komentář, připomínku, nápad... Pokud byste mě chtěli kontaktovat osobně, můžete použít můj mail marky48dsp@gmail.com. Předem díky za jakoukoli odezvu.