Vynikající druhý díl... | Lola a kluk od vedle - recenze

16046233Název: Lola a kluk od vedle
Název v originále: Lola and the Boy Next Door

Autor: Stephanie Perkins
Nakladatelství: CooBoo
Žánr: romantika, oddechovka, YA
Série: Polibek pro Annu #2
Počet stran: 303

Lola Martins to má v životě krásně srovnané - má skvělého přítele a před sebou dlouhou kariéru módní návrhářky. Každý den nosí podle svého předsevzetí jiné oblečení a žije se jí dobře... Všechno se ale změní, když se do vedlejšího domu vrátí dvojčata Calliope a Cricket Bellovi. Lole se najednou vrací staré city a neví, jak se s nimi vypořádat. Má přece přítele, kterého miluje, nebo ne?


Na módu nevěřím. Věřím na přestrojení. Život je příliš krátký na to, abychom byli každý den stejná osoba. (~ str. 10)

Musím se vám přiznat hned na začátku. Stephanie Perkins je jednou z těch šťastných autorek, od kterých bych si přečetla i nákupní seznam, protože se vsadím, že i ten by byl zajímavější než leckteré knihy od jiných autorů. Styl psaní Stephanie Perkins je totiž chytlavý, ačkoliv často nepíše o ničem extra zvláštním...

Námět Polibku pro Annu byl například mnohem lepší než námět Loly. Bylo zajímavé pozorovat, jak se Anna v Paříži rozkoukává, zvyká si na školu, lidi kolem sebe a nový jazyk. Lola je ale vlastně jenom omílání milostného trojúhelníku. A víte co? Vůbec mi to nevadilo! Líbila se mi úplně stejně jako Anna a čtení jsem si moc užila. Taky jsem byla moc ráda, že se v knize objevovali Anna s Étiennem. Dokonce jsem se měla možnost setkat i s pohledem St. Claira na to, co se stalo v minulém díle. Tím mě Stephanie opět naprosto dostala - přece nepotřebuje psát dvě knihy o tom samém, ne?

lola and the boy next doorTato kniha byla, jak už jsem několikrát zdůraznila, mnohem více o postavách a o tom, co se v nich odehrávalo, než o samotném ději. A musím říct, že tentokrát mi postavy skvěle sedly - dokonce  ty negativní. (Nemůžu napsat zlé, protože žádné zlé tam nebyly!) Začněme tedy u Loly Martins: Hlavní hrdinka není ujetá. Je naprosto bláznivá a svým specifickým způsobem tak originální, že nikomu nepřipadá divná. Nejvíc se mi na ní ale líbilo její zdravé sebevědomí, které všemožné hrdinky (kašel, kašel Clary kašel, kašel) postrádají. A Cricket? Až na svoje křestní jméno byl perfektní. Přesně takový, jaký by měl kluk od vedle být... Také jsem moc ráda, že Stephanie vytáhla na světlo ten příběh s telefonem. Já osobně jsem o tom věděla, ale jsem ráda, že se čtenář z téhle oddechovky může i něco přiučit.

"Dějepisný knihy jsou plný lží. Historii vypráví ten, kdo vyhrál válku."
"To nic nemění na tom, že byl Alexander chytrej. Pořád to byl vynálezce. Bereš si to moc k srdci. Život není o tom, co dostaneš, ale o tom, co UDĚLÁŠ s tím, co dostaneš." (~ str. 202)

Ale nebyly to jen hlavní postavy, které mi přirostly k srdci. Nebudete tomu věřit, ale už od začátku jsem zbožňovala Calliope. Nebyla mi zrovna sympatická, ale bylo mi jasné, že se její krutost nakonec zlomí. Ovšem nejúžasnější byl samozřejmě Andy. Jsem opravdu ráda, že jsem se konečně dostala ke knize, ve které se autorka nevyhýbá tématům jako manželství homosexuálů. Proč by se mu Stephanie vlastně vyhýbala? Ona ho dokonce rozebírá s takovou lehkostí, že si člověk pomalu ani ničeho nevšimne. Jsem za tohle téma opravdu ráda a doufám, že se něčeho podobného dočkám i ve třetím díle, na jehož české vydání se také moc těším...

lola and the boy next door

Všichni mi tvrdili, že je Lola mnohem horší než Anna, ale mně se líbila úplně stejně, ne-li víc! Všechny postavy jsem si oblíbila a stejně tak styl psaní Stephanie Perkins. Dějově sice Lola za moc nestála, ale příběh i tak odsýpal a já jsem moc ráda, že jsem ulovila ten poslední neoluxorský kousek...

Kniha: 4/5
Obálka: 3/5

Marky
P.S. Veselé Velikonoce!

Komentáře

 1. Já můžu naopak říct že jsem spokojenější s Lolou, ano Anna taky byla super, ale Lolu si dějově pamatuji mnohem víc než Annu a to už něco vypovídá.. :) Pěkná recenze! :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji.... Doufám, že Isla bude minimálně stejně dobrá :)

   Smazat
 2. Pěkná recenze :). Kniha vypadá zajímavě, možná se do ní někdy pustím :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bys určitě měla! Minimálně Polibek pro Annu je must-read ;)

   Smazat
 3. Vyzerá to na zaujímavú knihu :D Asi by som ju mala zaradiť do svojho reading listu :D

  Inak ak máš rada knihy, možno by si sa chcela zapojiť - http://janeismystery.blogspot.sk/2015/04/knizny-kviz-sutaz.html :)

  OdpovědětSmazat
 4. Já na tom mám uplně stejný názor a jsme hrozně ráda, že si mi svou recenzí knihu připomněla. Četla jsme ji přibližně před rokem, ale ráda bych si ji přečetla zas :D (a to jsem stará na tu knihu)

  Moc dobře napsaná recenze, taková milá, ale zároveň vtipná :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím si, že na Lolu můžeš být stará :D Děkuji ;)

   Smazat
 5. Já mám od Stephanie Perkins ráda všechny tři. Nejsem úplně vysazená na romantické knížky, ale Stephanii to žeru i s navijákem. Některé ty ach! momenty v jejích knížkách jsou prostě fantastické. Mám přečtenou už i Islu v angličtině a musím říct, že ta se mi líbila asi nejvíc, protože jsem se nejvíc ztotožnila s hlavní hrdinkou a našla jsem si v knize to něco málo navíc pro sebe. Anna se mi líbila kvůli Paříži, partě kamarádů a seznamování se s novým místem. Lolu jsem měla o trochu radši jako hrdinku - líbilo se mi, jak je kreativní a střelená, taky jsem ocenila homosexuální rodiče s takovou lehkostí. A v Isle jsem se našla. =)
  http://pampeliskovechmyri.blogspot.cz/2014/10/isla-and-happily-ever-after-stephanie.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, ty momenty jsou skvělé. A vesměs všichni zahraniční blogeři a booktubeři tvrdí, že byla Isla nejlepší, takže se na ni moc těším :) S Annou i Lolou souhlasím, tak doufám, že se mi bude líbit i Isla :)

   Smazat
 6. CCleaner Professional Key can be described as useful utility for computer systems with MS Windows. That cleans out all those people junk that accumulates about time like damaged shortcuts, short-term files, and lots of other obstacles. It's the most efficient tool for cleaning your home pc. Because it can make your system do the trick effortlessly and rapid.

  OdpovědětSmazat
 7. By honoring individuals who sacrificed their life for our liberty, we could be sure that their courageous deeds won't be neglected. Actually, remembrance of the unselfish deeds of army adult men but in addition the heartbreaking rates of war may help to prevent unwanted wars around the upcoming. For this reason, we have designed the following range of some of the greatest and many robust armed service quotes of all time. visit for more information Military Appreciation Quotes

  OdpovědětSmazat
 8. https://chserialnumber.com/driverpack-solution-with-cracked/
  I always knew you that you have what it takes to be a real winner. Thanks for a great job.

  OdpovědětSmazat
 9. https://crackchkey.com/smadav-2020-pro-crack/
  Many thanks for all your hard work, we are so thankful for all that you do!

  OdpovědětSmazat
 10. We are grateful and appreciate your willingness to the extra work. This is a responsible task, but we have no doubt that employee like you will meet the challenge.
  https://crackedversion.com/spyhunter-crack-with-licence-key/

  OdpovědětSmazat
 11. We are grateful and appreciate your willingness to the extra work. This is a responsible task, but we have no doubt that employee like you will meet the challenge.
  https://crackpluskey.com/3utools-key-is-here/

  OdpovědětSmazat
 12. We are grateful and appreciate your willingness to the extra work. This is a responsible task, but we have no doubt that employee like you will meet the challenge.
  https://faisalpc.com/vuescan-pro-crack-with-keygen/

  OdpovědětSmazat
 13. Less problems, more solutions – keep working like this and nothing will be able to stop you from reaching the top. Good job.
  https://hmzapc.com/unity-full-patch-for-mac-android/

  OdpovědětSmazat
 14. https://mlicencekey.com/xlstat-crack-with-license-key-full-version/
  I consider you a real superhero because you have helped all these people without any personal interest. People like you are hard to find. Thank you so much.

  OdpovědětSmazat
 15. https://starpluscrack.com/dvdfab-crack-with-keygen/
  We have become fans of your great work. It is very well appreciated.

  OdpovědětSmazat
 16. download now one of the best 3D design model software autocad from this website

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář, připomínku, nápad... Pokud byste mě chtěli kontaktovat osobně, můžete použít můj mail marky48dsp@gmail.com. Předem díky za jakoukoli odezvu.