sobota 16. září 2017

Blogtour aneb Zpověď autorů + soutěž


Letos jsem se poprvé odhodlala zapojit se do projektu Blogtour aneb Zpověď autorů. Je to ve skutečnosti docela jednoduché: vymyslíte si otázku a o odpověď požádáte vaše oblíbené autory. Tak se pojďme podívat na těch pár odpovědí, kterých se mi dostalo... Ještě jednou moc děkuji všem autorům a také všem organizátorkám. A na konci na vás čeká soutěž!

Jaké bylo vaše vysněné povolání, když jste byli dítě?Než mi bylo šestnáct, chtěl jsem být veterinářem. Byl jsem milovníkem zvířat už odmalička. Mezi mé nejranější vzpomínky patří obličej pandy - siamské kočky, kterou moji rodiče dali mému staršímu bratrovi, když jsem se narodil, aby se lépe vypořádal s pocity závisti, které by vůči mě mohl cítit. Já jsem měl bílého králíčka, zlatého křečka, dva corgi (plemeno psa) a korely (druh papouška). Doctor Doolittle nebyl ani tak mám dětským hrdinou, jako spíš vzorem!

Rodiče mě moudře poslali podívat se, co se děje na místní veterině. Když jsem si uvědomil, že bych muse skoro každý den provádět kastrace a taky uspávat zvířata, uvědomil jsem si, že takhle čas trávit nechci. A nějak jsem se místo toho dostal ke psaní.
Mým vysněným povoláním bylo být člemem Blake's 7. To byla fiktivní skupina rebelů ve sci-fi seriálu ze sedmdesátých let, kteří ukradli kosmickou loď a bojovali proti zlému impériu (pochopitelně). Nejsem si jistá, co bych pro ně mohla dělat, ale vážně se mi líbila myšlenka, že bych mohla být Robinem Hoodem budoucnosti.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být vědec jako můj táta. Chtěl jsem nosit laboratorní plášť a dělat fyzikální experimenty.
Mým snem bylo stát se kreslířkou komiksů! Byla jsem posedlá komiksy jako Beano a Asterix a chtěla jsem takové tvořit i sama.
Protože už od dětství miluju zvířata, toužila jsem být jako malá veterinářkou. Když jsem ale pak zjistila, co všechno to obnáší (krev, operace...), rychle jsem od toho upustila. Mým velkým snem se stala mořská zooložka, což u nás bohužel není reálné, přesto mě ale toto povolání láká dodnes :)

Psala jsem samozřejmě více autorům, ale někteří mi neodpověděli a jiní se ozvali, že bohužel nestíhají reagovat na všechny maily. Pro příště se poučím a vytipuji si více autorů, ale letošní rok považuji i tak za úspěšný... Pokud máte náladu na další články, mrkněte i na ostatní blogy, které se projektu účastní:


A teď už tedy slíbená soutěž:

Na co byste se autorů rádi zeptali vy?
Marky

18 komentářů:

 1. Děkujeme, že ses zapojila, otázka i odpovědi jsou super! :) Pořád jsi na odezvu měla větší štěstí, než já :) Veterina je evidentně mezi "budoucími" spisovateli populární :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není zač, díky za pořádání a organizaci :) Těším se na tvoje odpovědi ;)

   Vymazat
 2. Já se každý rok odhodlávám, jestli se zúčastním nebo ne, ale nakonec to vždycky vzdám - asi mám strach, že nikdo neodpoví. Tak snad za rok :)

  Lory Humble

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je škoda. Myslím, že méně známí autoři nebo třeba čeští spisovatelé ve 90% případů odpovídají... Doufám, že se odhodláš příští rok ;)

   Vymazat
 3. Super odpovede, som rada, že napríklad Andy Weir nenasledoval svojho otca, ale stal sa spisovateľom :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Jsem moc ráda, že jsi se projektu zúčastnila! :) Vymyslela jsi vážně super otázku :) Proč mě nepřekvapuje, že Andy Weir chtěl být vědec? :D Já jsem se letos bohužel nezúčasnila, protože jsem byla dlouho v zahraničí a nestihla ani vymyslet otázku, natož pak obeslat autory :( Ale už se moc těším na další rok.
  P.S.: Moc pěkné bannery! :) <3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mrzí mě, že ti to letos nevyšlo, tak snad příště. Odpověď Andyho Weira mě taky moc nepřekvapila :D Děkuji!

   Vymazat
 5. Já jsem se účastnila pár let zpátky a z oslovených asi patnácti autorů odpověděla jen Julia Lawson Timmer, s níž jsem si pak ale vyměnila několik dalších emailů a která byla úžasně milá. :)

  Měj se! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že se ti povedlo navázat kontakt s nějakou autorkou, to je vždycky skvělá zkušenost :) I ty se měj krásně!

   Vymazat
 6. Wow, jsi odvaha, že jsi do toho šla, odpovědi jsou autorů jsou strašně zajímavé :)
  A děkuji za soutěž :)

  OdpovědětVymazat
 7. Tato akce je dost dobrá, věřím, že musí být super pocit, když odpověď přijde. :)

  OdpovědětVymazat
 8. Ani jsem netušila, že něco takového existuje. Je to perfektní. Možná se do toho příště zapojím taky. To očekávání jestli někdo napíše musí být úžasné. Jako malé dítko ráno na Štědrý den :D a pak když dojde dáreček.... Paráda :) Nejvíc se mi líbí odpověď Joss Stirling - novodobý Robin Hood :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě se zapoj, je to přesně tak skvělé, jak píšeš ;)

   Vymazat
 9. Super článok! :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat

Budu ráda za každý komentář, připomínku, nápad... Pokud byste mě chtěli kontaktovat osobně, můžete použít můj mail marky48dsp@gmail.com. Předem díky za jakoukoli odezvu.