pátek 30. listopadu 2018

6 knih, které si chci přečíst letos o Vánocích


Momentálně se pořád jenom učím a nestíhám číst nic kromě audioknižních podání titulů, které už znám. Právě proto se letos tolik těším na Vánoce, kdy si konečně budu moct na chvíli v klidu sednout s knížkou, čajem a cukrovím, a pustit se do nějakého skvělého příběhu. Tady je šest titulů, které si do konce letošního roku určitě nenechám ujít!

Harry Potter a Tajemná komnata
(J. K. Rowling, hodnodcení na Goodreads 4,40)

Co by to bylo za Vánoce bez rereadingu Harryho Pottera? Takové svátky si vůbec nedokážu představit! Většinou tento příběh poslouchám jako audioknihu, ale vzhledem k mému momentálnímu audioknižnímu období si  koncem roku od poslechu ráda odpočinu. Takže jsem se rozhodla se letos konečně pustit do ilustrovaného vydání, které mi v knihovně leží už vážně dlouho... Zatím jsem se dostala jen k prvnímu dílu, protože se mi ho pochopitelně nechce nikam tahat. A právě o Vánocích nejspíš budu mít dost času listovat těmito nádhernými stránkami...

Posmrtný život Holly Chaseové
(Cynthia Hand, hodnocení na Goodreads 3,97)

Na tenhle příběh se chystám v rámci společného čtení Humbooku, které si určitě taky nenechte ujít! Těším se na naši společnou diskuzi a plánuju číst zvlášť pozorně, abych mohla rozebrat každičký detail. Každopádně by vám tenhle sváteční titul neměl uniknout - přece jenom se jedná o vánoční romanci s nádechem paranormálna. A když si ji nepřečtete teď, budete na správnou náladu muset čekat rok, což přece nikdo nechce, ne?


The Hate You Give
(Angie Thomas, hodnocení na Goodreads 4,56)

Taky máte doma knížky, které jste si pořídili hned po vydání v originále, ale než jste se k nim stačili dostat, už dokonce stihl spatřit světlo světa i český překlad? Tak přesně tohle je případ Vypálené nenávisti, jejíž českou verzi má na svědomí YOLI. Já se ale těším na čtení originálu, protože se jedná o otázku rasové diskriminace, která je přece jen úzce svázaná se Spojenými státy. Proto doufám, že mi originál dá víc než překlad. Přesto jsem moc ráda, že u nás kniha vyšla, protože myslím, že takovým tématům by se YA literatura měla věnovat víc. A já bych o nich měla víc číst.

The Last Namsara
(Kristen Ciccarelli, hodnocení na Goodreads 4,16)

Tuzemskou obálku téhle knížky vám snad ani ukazovat nebudu - celé vydání Poslední Namsary je jedno velké fiasko a já za její elektronické poskytnutí děkuji Ereadingu. Na příběh o dracích si brousím zuby už od dočtení série Inheritance od Christophera Paoliniho. Právě proto jsem sáhla po knížce s podobnou tématikou, kterou mi navíc doporučovalo už několik dalších blogerek. Doufám tedy, že si s ní trochu ozvláštním letošní Vánoce...Skyward
(Brandon Sanderson, hodnocení na Goodreads 4,53)

Existují autoři, kteří by vás ve čtenářském životě neměli minout, a jednu z nejvyšších příček jistě zaujímá Brandon Sanderson. Jeho knihy přesahují své žánry a nacházejí si obrovskou oblibu u všech věkových i žánrových skupin čtenářů. Knihy tohoto autora mě děsí z jediného důvodu: jsou neuvěřitelně dlouhé. Když mi ale v nejnovějším Fairylootu dorazila jeho novinka Skyward, rozhodla jsem se těch 514 stran přes Vánoce prostě zdolat. A vážně mě mrzí, že mě délka příběhů tak často a v takové míře odrazuje od jejich čtení.


Páté roční období
(N. K. Jemisin, hodnocení na Goodreads 4,31)

Během čtvrtého ročního období bych si měla přečíst něco o tom pátém, ne? Dobře, dělám si legraci. Ale už dlouho jsem se nepustila do nějaké alternativní fantastiky, jakou u nás v poslední době vydává především nakladatelství Host. Nemám tušení, o čem tenhle příběh vlastně je, ale ani to zjišťovat nechci. Na Vánoce totiž ráda skáču do knižního neznáma a objevuji nové tituly, o nichž jsem neměla ani ponětí. Zatím jsem slyšela jen samé pozitivní ohlasy a fantasy knížky od Hostu jsem si zatím vždycky zamilovala. Tak doufejme, že si ji stihnu přečíst...


Plánujete číst některou z těchto knih?
Na které příběhy se o Vánocích těšíte vy?
Marky

20 komentářů:

 1. Já zatím na Vánoce mám přímo naplánovanou Vánoční koledu, dá se říci, že je to teprve druhý rok, co si schválně na Vánoce vybírám vánoční téma. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Posmrtný život Holly Chaseové si chci taky přečíst a jsem hodně zvědavá. Cynthia Hand je dobrá autorka a už to budou čtyři roky, co jsem od ní něco četla naposledy :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já od ní četla jen Kdybychom se neviděli, které jsem hodnotila 5/5*, takže se taky těším :)

   Vymazat
 3. Pěkný čtecí plán :) Poslední Namsaru, Život Holly Chaseové a Páté roční období jsem zrovna přitáhla z knihovny, takže je mám v plánu na Vánoce taky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky! Tak třeba se domluvíme na nějakém společném čtení ;)

   Vymazat
 4. taky jsem si chtela precist ilustrovaneho Harryho, ale doufala jsem, ze vyjde ten novy dil, tak si musim pockat do pristiho roku...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, aspoň máme obě co číst na příští Vánoce :) Já se snažím ta ilustrovaná vydání šetřit, fakt se na ně moc těším!

   Vymazat
 5. Já trochu doufám, že s přítelem o Vánocích dočteme šestý díl HP a třeba i začneme sedmičku.. i když, co budeme společně číst potom? Máma se směje, že se pak budeme muset rozejít. Takže možná bychom neměli tak pospíchat. Když nás ta šestka tak moc baví! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hahah to je dobrý i špatný plán zároveň... Ale tak ještě můžete číst scénáře k Fantastickým zvířatům nebo začít nejakou jinou sérii ;)

   Vymazat
 6. Ahoj☺️ můžu se zeptat, jestli máš někde nějakou dobrou stránku na audioknihy? Jinak se chystám číst aspoň Prokleté dítě, protože Harryho jsem teď dočetla už po osmé �� ale pro mě by to bez něj nebyly Vánoce �� ale s vyloženě vánoční tématikou si chci přečíst knížku Vánoční zázrak a Polibek v New Yorku a Paříži.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, audioknihy poslouchám přes audioteka.cz, mají i aplikaci, se kterou jsem maximálně spokojená :) Já Prokleté dítě rozečetla, ale nikdy nedočetla... Ale to mi připomíná, že jsem chtěla dočíst pátý díl Harryho ve francouzštině! To je výzva :D Tak ať se ti ty vánoční knihy líbí - ani jednu jsem nečetla..

   Vymazat
 7. Posmrtný život Holly Chaseové bych si chtěla přečíst.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když to stihneš do 13.12., můžeš si o něm s námi popovídat na streaum na Instagramu :)

   Vymazat
 8. Harryho si chci taky přečíst v jeho ilustrované verzi a ještě k tomu v angličtině. Tak doufám, že ho Ježíšek donese :)

  nemam-cas.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 9. Já budu letos číst Vánoční koledu, Vánoční překvapení, Můřu noční předvánoční a klasicky Svátky kásné hvězdy, tu mám nejradši. :-) Krásný advent! :-)

  Hlava v knihách

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to máš krásné plány! Vánoční koledu bych si někdy měla přečíst znovu - poprvé jsem te příběh četla už vážně dávno... Tak ať se líbí :)

   Vymazat
 10. Já mám knihovnu plnou nových knih, tak doufám, že se ke čtení dostanu, jelikož začíná opět zkouškové období. :)

  U mě na blogu právě probíhá soutěž o dvě knihy, tak se zapoj. :)
  Woodnote

  OdpovědětVymazat

Budu ráda za každý komentář, připomínku, nápad... Pokud byste mě chtěli kontaktovat osobně, můžete použít můj mail marky48dsp@gmail.com. Předem díky za jakoukoli odezvu.