Vynikající druhý díl... | Lola a kluk od vedle - recenze

16046233Název: Lola a kluk od vedle
Název v originále: Lola and the Boy Next Door

Autor: Stephanie Perkins
Nakladatelství: CooBoo
Žánr: romantika, oddechovka, YA
Série: Polibek pro Annu #2
Počet stran: 303

Lola Martins to má v životě krásně srovnané - má skvělého přítele a před sebou dlouhou kariéru módní návrhářky. Každý den nosí podle svého předsevzetí jiné oblečení a žije se jí dobře... Všechno se ale změní, když se do vedlejšího domu vrátí dvojčata Calliope a Cricket Bellovi. Lole se najednou vrací staré city a neví, jak se s nimi vypořádat. Má přece přítele, kterého miluje, nebo ne?


Na módu nevěřím. Věřím na přestrojení. Život je příliš krátký na to, abychom byli každý den stejná osoba. (~ str. 10)

Musím se vám přiznat hned na začátku. Stephanie Perkins je jednou z těch šťastných autorek, od kterých bych si přečetla i nákupní seznam, protože se vsadím, že i ten by byl zajímavější než leckteré knihy od jiných autorů. Styl psaní Stephanie Perkins je totiž chytlavý, ačkoliv často nepíše o ničem extra zvláštním...

Námět Polibku pro Annu byl například mnohem lepší než námět Loly. Bylo zajímavé pozorovat, jak se Anna v Paříži rozkoukává, zvyká si na školu, lidi kolem sebe a nový jazyk. Lola je ale vlastně jenom omílání milostného trojúhelníku. A víte co? Vůbec mi to nevadilo! Líbila se mi úplně stejně jako Anna a čtení jsem si moc užila. Taky jsem byla moc ráda, že se v knize objevovali Anna s Étiennem. Dokonce jsem se měla možnost setkat i s pohledem St. Claira na to, co se stalo v minulém díle. Tím mě Stephanie opět naprosto dostala - přece nepotřebuje psát dvě knihy o tom samém, ne?

lola and the boy next doorTato kniha byla, jak už jsem několikrát zdůraznila, mnohem více o postavách a o tom, co se v nich odehrávalo, než o samotném ději. A musím říct, že tentokrát mi postavy skvěle sedly - dokonce  ty negativní. (Nemůžu napsat zlé, protože žádné zlé tam nebyly!) Začněme tedy u Loly Martins: Hlavní hrdinka není ujetá. Je naprosto bláznivá a svým specifickým způsobem tak originální, že nikomu nepřipadá divná. Nejvíc se mi na ní ale líbilo její zdravé sebevědomí, které všemožné hrdinky (kašel, kašel Clary kašel, kašel) postrádají. A Cricket? Až na svoje křestní jméno byl perfektní. Přesně takový, jaký by měl kluk od vedle být... Také jsem moc ráda, že Stephanie vytáhla na světlo ten příběh s telefonem. Já osobně jsem o tom věděla, ale jsem ráda, že se čtenář z téhle oddechovky může i něco přiučit.

"Dějepisný knihy jsou plný lží. Historii vypráví ten, kdo vyhrál válku."
"To nic nemění na tom, že byl Alexander chytrej. Pořád to byl vynálezce. Bereš si to moc k srdci. Život není o tom, co dostaneš, ale o tom, co UDĚLÁŠ s tím, co dostaneš." (~ str. 202)

Ale nebyly to jen hlavní postavy, které mi přirostly k srdci. Nebudete tomu věřit, ale už od začátku jsem zbožňovala Calliope. Nebyla mi zrovna sympatická, ale bylo mi jasné, že se její krutost nakonec zlomí. Ovšem nejúžasnější byl samozřejmě Andy. Jsem opravdu ráda, že jsem se konečně dostala ke knize, ve které se autorka nevyhýbá tématům jako manželství homosexuálů. Proč by se mu Stephanie vlastně vyhýbala? Ona ho dokonce rozebírá s takovou lehkostí, že si člověk pomalu ani ničeho nevšimne. Jsem za tohle téma opravdu ráda a doufám, že se něčeho podobného dočkám i ve třetím díle, na jehož české vydání se také moc těším...

lola and the boy next door

Všichni mi tvrdili, že je Lola mnohem horší než Anna, ale mně se líbila úplně stejně, ne-li víc! Všechny postavy jsem si oblíbila a stejně tak styl psaní Stephanie Perkins. Dějově sice Lola za moc nestála, ale příběh i tak odsýpal a já jsem moc ráda, že jsem ulovila ten poslední neoluxorský kousek...

Kniha: 4/5
Obálka: 3/5

Marky
P.S. Veselé Velikonoce!

Komentáře

 1. Já můžu naopak říct že jsem spokojenější s Lolou, ano Anna taky byla super, ale Lolu si dějově pamatuji mnohem víc než Annu a to už něco vypovídá.. :) Pěkná recenze! :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji.... Doufám, že Isla bude minimálně stejně dobrá :)

   Smazat
 2. Pěkná recenze :). Kniha vypadá zajímavě, možná se do ní někdy pustím :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bys určitě měla! Minimálně Polibek pro Annu je must-read ;)

   Smazat
 3. Vyzerá to na zaujímavú knihu :D Asi by som ju mala zaradiť do svojho reading listu :D

  Inak ak máš rada knihy, možno by si sa chcela zapojiť - http://janeismystery.blogspot.sk/2015/04/knizny-kviz-sutaz.html :)

  OdpovědětSmazat
 4. Já na tom mám uplně stejný názor a jsme hrozně ráda, že si mi svou recenzí knihu připomněla. Četla jsme ji přibližně před rokem, ale ráda bych si ji přečetla zas :D (a to jsem stará na tu knihu)

  Moc dobře napsaná recenze, taková milá, ale zároveň vtipná :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím si, že na Lolu můžeš být stará :D Děkuji ;)

   Smazat
 5. Já mám od Stephanie Perkins ráda všechny tři. Nejsem úplně vysazená na romantické knížky, ale Stephanii to žeru i s navijákem. Některé ty ach! momenty v jejích knížkách jsou prostě fantastické. Mám přečtenou už i Islu v angličtině a musím říct, že ta se mi líbila asi nejvíc, protože jsem se nejvíc ztotožnila s hlavní hrdinkou a našla jsem si v knize to něco málo navíc pro sebe. Anna se mi líbila kvůli Paříži, partě kamarádů a seznamování se s novým místem. Lolu jsem měla o trochu radši jako hrdinku - líbilo se mi, jak je kreativní a střelená, taky jsem ocenila homosexuální rodiče s takovou lehkostí. A v Isle jsem se našla. =)
  http://pampeliskovechmyri.blogspot.cz/2014/10/isla-and-happily-ever-after-stephanie.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, ty momenty jsou skvělé. A vesměs všichni zahraniční blogeři a booktubeři tvrdí, že byla Isla nejlepší, takže se na ni moc těším :) S Annou i Lolou souhlasím, tak doufám, že se mi bude líbit i Isla :)

   Smazat
 6. CCleaner Professional Key can be described as useful utility for computer systems with MS Windows. That cleans out all those people junk that accumulates about time like damaged shortcuts, short-term files, and lots of other obstacles. It's the most efficient tool for cleaning your home pc. Because it can make your system do the trick effortlessly and rapid.

  OdpovědětSmazat
 7. By honoring individuals who sacrificed their life for our liberty, we could be sure that their courageous deeds won't be neglected. Actually, remembrance of the unselfish deeds of army adult men but in addition the heartbreaking rates of war may help to prevent unwanted wars around the upcoming. For this reason, we have designed the following range of some of the greatest and many robust armed service quotes of all time. visit for more information Military Appreciation Quotes

  OdpovědětSmazat
 8. https://chserialnumber.com/driverpack-solution-with-cracked/
  I always knew you that you have what it takes to be a real winner. Thanks for a great job.

  OdpovědětSmazat
 9. https://crackchkey.com/smadav-2020-pro-crack/
  Many thanks for all your hard work, we are so thankful for all that you do!

  OdpovědětSmazat
 10. We are grateful and appreciate your willingness to the extra work. This is a responsible task, but we have no doubt that employee like you will meet the challenge.
  https://crackedversion.com/spyhunter-crack-with-licence-key/

  OdpovědětSmazat
 11. We are grateful and appreciate your willingness to the extra work. This is a responsible task, but we have no doubt that employee like you will meet the challenge.
  https://crackpluskey.com/3utools-key-is-here/

  OdpovědětSmazat
 12. We are grateful and appreciate your willingness to the extra work. This is a responsible task, but we have no doubt that employee like you will meet the challenge.
  https://faisalpc.com/vuescan-pro-crack-with-keygen/

  OdpovědětSmazat
 13. Less problems, more solutions – keep working like this and nothing will be able to stop you from reaching the top. Good job.
  https://hmzapc.com/unity-full-patch-for-mac-android/

  OdpovědětSmazat
 14. https://mlicencekey.com/xlstat-crack-with-license-key-full-version/
  I consider you a real superhero because you have helped all these people without any personal interest. People like you are hard to find. Thank you so much.

  OdpovědětSmazat
 15. https://starpluscrack.com/dvdfab-crack-with-keygen/
  We have become fans of your great work. It is very well appreciated.

  OdpovědětSmazat
 16. download now one of the best 3D design model software autocad from this website

  OdpovědětSmazat
 17. MorphVOX Pro Crack is this https://crackother.com/wp-admin/post.php?post=635&action=edit a program that turns your voice into anything you want, be it a terrible monster or a small child. It's the perfect tool to prank your friends. MorphVOX is easy to use. The program changes your voice in real-time when you speak into your microphone. It is compatible with the most popular chat apps - Skype, Facebook Messenger, Hangouts, TeamSpeak - and can even edit previously recorded audio files.

  OdpovědětSmazat
 18. Serato DJ Pro Crack is the latest version of the Serato DJ software, replacing the company’s Serato DJ application. seratodjproactivationcode

  OdpovědětSmazat
 19. Data recovery with Disk Drill Pro Crack is very easy. First of all, this app queries Mac drives connected to them in various ways and then presents a bunch of data files that can potentially be recovered. diskdrillprofessionalkey

  OdpovědětSmazat
 20. HMA Pro VPN Serial Key program covers more than 1100 servers located in various locations around the world, and all of them are encrypted with AES 256-bit technology.crackforhmapro

  OdpovědětSmazat
 21. Nitro Pro Enterprise Crack Free Download easily create, edit and convert PDF document results with Nitro Pro Enterprise Portable using this intuitive application that always allows customers to properly extract text from PDF files to its OCR function.nitroprocrack

  OdpovědětSmazat
 22. MiniTool Power Data Recovery Crack is not an opportunity to get great software for free, but the risk of system infection.minitoolpowerdatarecoverycrack

  OdpovědětSmazat
 23. Reimage Pc Repair 2021 License Code infection is a term that ought not to be utilized to portray an authentic Windows Repair programming. reimagepcrepairlicensekey

  OdpovědětSmazat
 24. VEGAS Pro Crack harnesses the power of artificial intelligence to bring your video production to the door.sonyvegasprowithproductionkey

  OdpovědětSmazat
 25. VCE Exam Simulator 2.7 Crack is a complex yet easy to understand programming arrangement created to offer you the methods for rehearsing exams in reasonable conditions, empowering you to figure out how to perform on tests when confronted with a period limit.crackforvceexamsimulator

  OdpovědětSmazat
 26. Daemon Tools Lite 10.13.1 Crack is a free apparatus that permits you to make and copy straightforward plate pictures and amount to four virtual DVD drives to your framework.daemontoolslitetorrent

  OdpovědětSmazat
 27. Sylenth1 3.070 Crack is a polyphonic synthesizer. This implies that it can play more than 1 note simultaneously.sylenth1freedownload

  OdpovědětSmazat
 28. I Heart NY Crack Free Download was our first plug-in. This reproduces the classic “New York style” compression trick.iheartnyparallelcompressor

  OdpovědětSmazat
 29. Modo Bass (Win) Crack Download: The new “metal” is particularly suitable for use with the new Drop A feature.modobass

  OdpovědětSmazat
 30. SAP2000 Ultimate Crack is complete, integrated software for structural analysis and design that can be used for simpler problems and more complex projects.sap2000ultimate

  OdpovědětSmazat
 31. Alien Skin Exposure X6 Bundle Crack Download is an advanced photo editor and RAW processor that provides an easy way to organize, edit, and apply special effects to your photos.alienskinexposurebundlewithkeygen

  OdpovědětSmazat
 32. Internet Download Manager (IDM) Crack Download is a super fast download tool that Carrie works with, five times better than other browser downloaders, and also allows users to pause, resume and schedule IDM Crack downloads.idmdownload

  OdpovědětSmazat
 33. Avast Cleanup Premium 20.1 Crack is smoothing out contraption for the PC. It will make the structure run faster by tidying up and organizing the archives and cleaning the vault.avastcleanuppremium

  OdpovědětSmazat
 34. Call of Duty Black Ops 3 Highly Compressed
  Wondershare Filmora Crack
  Bitwig Studio Crack
  Sylenth1 Crack Announced on April 26, 2015, the game is the first Call of Duty video game released after Activision parted with Microsoft Studios and partnered with Sony Computer Entertainment, which secured the timed exclusivity of the game's downloadable content. Upon release, the game received generally positive reviews from critics, praising the gameplay, Zombies mode, and amount of content. However, it was also criticized for its story, absence of fan favorite story mode characters, the slow pacing of the campaign and lack of innovation. The seventh-generation console versions in particular were singled-out for their lack of a campaign and numerous features, as well as them being online-only. It was a commercial success, with it becoming the top-selling retail game in the US in 2015, and one of the most successful titles released for the eighth generation of video game consoles.

  OdpovědětSmazat
 35. A lot of people usually do not take advantage of possessing the chance to vacation because there are many details to consider. Learning the ideal ways to vacationing will help you in starting the various entrance doors which are shown to you, from going to countless excellent places worldwide<a href="https://crackglobal.com/softros-lan-messenger-crack/>crackglobal.com"

  OdpovědětSmazat
 36. I feel that is among the so much vital info
  for me. And I am satisfied studying your article.
  But want to statement on few common issues, The web site taste is wonderful, the articles are really excellent : D.
  Excellent activity, cheers
  iskysoft data recovery crack
  macrium reflect crack
  magic partition recovery crack
  sony vegas pro crack

  OdpovědětSmazat
 37. I really love your blog.. Great colors & theme.
  Did you develop this website yourself? Please reply
  back as I’m hoping to create my own site and would love to know
  where you got this from or just what the theme is named.
  Thank you!
  avid pro tools crack
  idevice manager pro crack
  fonepaw data recovery crack
  wondershare recoverit crack
  avg internet security crack
  wondershare safeeraser crack

  OdpovědětSmazat
 38. Your source for fun, free mobile and PC download games. Thousands of free ... Download or play free online! ... Here is the Exact Arcade Version of Dig Dug!
  pc games highly compressed full version

  OdpovědětSmazat
 39. Hi there it’s me, I am also visiting this web page on a regular
  basis, this web site is actually good and the users are truly
  sharing fastidious thoughts.

  advanced systemcare pro crack
  vsdc pro
  camscanner premium mod apk

  OdpovědětSmazat
 40. Your source for fun, free mobile and PC download games. Thousands of free ... Download or play free online! ... Here is the Exact Arcade Version of Dig Dug!
  ava dog tag download

  OdpovědětSmazat
 41. Autodesk InfraWorks Crack is a control application that has been specifically designed to serve as a model for collusion gains and transport suppression. Through this application, you can transform and represent the communications needed for urbanization.
  autodesk fusion crack
  passfab iphone unlocker crack

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář, připomínku, nápad... Pokud byste mě chtěli kontaktovat osobně, můžete použít můj mail marky48dsp@gmail.com. Předem díky za jakoukoli odezvu.