Milník v žánru fantasy | Páté roční období

Název v originále: The Fifth Season
Autor: N. K. Jemisin
Nakladatelství: Host
Žánr: fantasy
Série: Zlomená země #1
Počet stran: 450
Čteno: 25. - 26. prosince 2018, v češtině

Kontinent Tišina leží na pomezí dvou tektonických desek. Kvůli zemské aktivitě se čas od času objeví nějaká přírodní katastrofa, která vyhladí lidstvo. Jedinou společností, která tato „pátá období” už několikrát přežila, jsou Sanzedové. Jejich přísná hierarchie a vykořisťování orogénů (lidí se schopnostmi cítit a měnit pohyby země) jim umožnila vzdorovat už několika koncům světa. Dokážou ovšem odolat i tomu nadcházejícímu?

Recenzi jsem napsala pro magazín Vaše Literatura, kde si ji také můžete přečíst.

Čtete fantasy pro dospělé? Máte pro mě nějaká doporučení?
Marky

Komentáře

 1. Host má veľmi dobré knihy a som rada, že postupne idú dopredu fantasy pre dospelých. je to taká menšia diera na trhu, pretože všetci si fantastiku spájajú väčšinou s literatúrou pre mládež... aspon čo sa mne zda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto souhlasím- a přitom je fantasy pro dospělé tak kvalitní a zajímavý žánr!

   Vymazat
 2. O tejto knihe počúvam už dlhšie, možno ju raz na sebe aj otestujem. :D Celkom sa však obávam, že bude na mňa príliš zdĺhavá a/alebo pochmúrna.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je pravda, že se nejedná zrovna o nejoptimističtější knihu, ale jak se jednou začteš, už ji nejde odložit :)

   Vymazat
 3. Kniha vypadá hodně zajímavě. Moc se mi líbí, že se jedná o fantasy pro dospělé a ne další YA. Nejspíš se po knize podívám... Děkuji za tip! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není zač, tuhle knihu můžu jen a jen doporučit :) Určitě stojí za vyzkoušení!

   Vymazat
 4. Od Hostu jsem zatím žádnou fantasy nečetla a kniha vypadá velmi zajímavě! Jestli budu mít možnost po knize se podívám :)

  ALL ABOUT CANDYS LIFE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejen vypadá ;) Host vydává opravdu kvalitní fantasy, u které si přijdou na své i ti, kteří tomuto žánru většinou neholdují.

   Vymazat

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář, připomínku, nápad... Pokud byste mě chtěli kontaktovat osobně, můžete použít můj mail marky48dsp@gmail.com. Předem díky za jakoukoli odezvu.