O mně


Ahoj, já jsem Marky!

Co byste o mně měli vědět?
Jsem osmnáctiletá Pražačka a rozená optimistka. Jsem blázen do knížek, blogování, hudby, jazyků a pravděpodobně i nějakého kluka. Fiktivního, pochopitelně. Jsem zároveň perfekcionista, snílek a introvert, který rád poznává nové lidi. Ráda kdykoliv komukoli pomůžu a ráda překvapuji. Taky ráda koukám na hvězdy.

Kdybych si měla vybrat druh umění, byla by to hudba, ale tak nějak se vnucuji do všeho. Ráda kreslím, fotím, zpívám, hraji na kytaru nebo flétnu, cestuji, tancuji, tvořím bullet journal, píšu, čtu, jím a spím. I když se to všechno špatně stíhá...

K těm jazykům je asi třeba dodat, že studuji na Německé škole v Praze. Školní rok 2015/2016 jsem strávila v Belgii, abych se naučila francouzsky. Kromě těchto dvou řečí mluvím ještě česky (kdybyste si nevšimli), anglicky a trošku i španělsky a rusky. Mým největším jazykovým snem je umět finsky.

Mám spoustu snů do budoucna, ale plány žádné. Vystudovat bych chtěla nejméně ve třech různých zemích, ale nejsem si jistá, jak to provedu. Bavilo by mě psát či překládat knihy a ráda bych pracovala v knihkupectví či nakladatelství. Taky bych chtěla bych procestovat všechny země v Evropě. 

Miluju a sbírám všechno, co souvisí s kočkami a nedám dopustit na fialovou barvu. Knihy v knihovně řadím podle výšky a barvy a kategorií. V mobilu nemám ani jednu hru. Ráda nosím sukně a nesnáším běhání. Narodila jsem se ve znamení Štíra. Ráda zůstávám vzhůru dlouho do noci.

Mám ráda:
Harry Potter, Hunger Games, John Green, Six Of Crows, Sherlock, Ed Sheeran, Lindsey Stirling, Tomáš Klus, Adele

Jak mě vidí ostatní?
Podle Míši jsem:
"Náramně racionální, inteligentní, aktivní a při tom romantická, umělecká a vkusná. Jedna její bota je Cinder a druhá Dárce, kabelku má od Fragmentu... No, nebo alespoň plnou knížek."
Podle Jess jsem knihomol, fangirl, inteligentní, empatická a fabulous.
Podle Iris jsem ISFJ.

Co čtu?
Momentálně převážně Young Adult, ale kromě hororů přečtu skoro všechno. Vyrůstala jsem na knihách Enid Blytonové a Jacquelin Wilsonové, ačkoliv jsem milovala i Sherlocka Holmese. Moji poličku nejoblíbenjěších knih najdete tady, protože nejsem schopná vybrat méně než deset...

Proč bloguji?
Protože mám ráda psaní, vás a ráda sdílím své názory na přečtené knihy. Snažím se vytvořit takovou databází názorů, kam se můžete podívat a zjistit, zda nějaká knížka stoj za to, či ne.

Komentáře

 1. Jé, Štíry mám ráda. :) (Vážně jseš podle mě ISFJ??? :O Nebo máš na mysli nějakou jinou Iris?) Finština je boží, ale zas tolik ji nevyužiješ. Já se chci v létě konečně pustit do studia norštiny, jen tak, pro radost, abych uměla taky nějakej severskej jazyk. :)
  Smím-li se zeptat - takže do Belgie jsi jela s jakými znalostmi francouzštiny?
  Něco máme společné, něco vůbec, ale to není podstatné - moc hezky ses charakterizovala. Přeji hezký den.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle Tebe, Tys mě k typologiím přivedla :) Vím, že ji nevyužiju, ale chce se mi i tak :D Před Belgií jsem měla dva roky francouzštinu, ale výuka stála za dvě věci, takže v podstatě s přítomným časem a pár naučenými frázemi typu "Mám hlad." - nic moc jsem neuměla. Díky moc za komentář - mám radost, že to vůbec někdo četl :)

   Vymazat
 2. Až jsem byla překvapená, kolik sebe jsem v článku našla :). Studium v Belgii musí být úžasné. Celou střední jsem si přála jet někam na rok... máš opravdu štěstí že se ti to podařilo. Co za knížky by jsi chtěla psát?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážně? To se divím :D Co třeba? A studium úžasné je, i Belgie ;) Mám rozepsanou jednu fantasy ve stylu Kostičasu, ale je to těžké...

   Vymazat
  2. Blázen do knížek, blogování, jazyků, fiktivního kluka. Celý druhý odstavec. Cestování, práce v nakladatelství, práce učitelky. Studium v zahraničí. Oblíbenci :). Skoro celý článek =D.
   Belgie je sice hezká, ale Brusel samotný mě hrozně zklamal. Centrum je tak průmyslové, až to není pěkné. Ale možná kdybych tam jela teď když už je venku hezky.....

   Vymazat
  3. Páni, celý druhý odstavec? A to si kvůli tomu připadám tak osamělá! Kde jsi studovala? :) Já nejsem v Bruselu ale v malém městečku z jezerem a parkem a pěší zónou ;)

   Vymazat
  4. Právě že jsem na střední v zahraničí nestudovala, ale moc jsem chtěla. Třeba mi to vyjde s vysokou.
   Aspoň to jezero tam je. Já žiju na holanské vesnici, kde máme jenom řeku a tam u "pláže" staví loď, takže mám docela smůlu.

   Vymazat
 3. Páni, na tvůj blog jsem před chvilkou narazila úplnou náhodou a musím ti napsat, jak moc se mi tu zalíbilo:)) Tvé recenze mi přijdou skvělé a navíc toho máme, koukám, docela hodně společného. Určitě tu nejsem naposled! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc za pochvalu, to mě těší :) Snad si díky mně přečteš nějaké skvělé knížky ;)

   Vymazat

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář, připomínku, nápad... Pokud byste mě chtěli kontaktovat osobně, můžete použít můj mail marky48dsp@gmail.com. Předem díky za jakoukoli odezvu.